Rural Market Маркет
Prodavam slama od jacmen
Цена: По Договор


Jacmenova slama okolu 150bali vo n.ilinden


plac

075789888
dekorativni sadnici
Prodavam razni dekorativni sadnici
Indiski jorgovan
Angel trumpet
Bambus
Clematis
Calistemon
Salix
Magnolia
Trendafili
Elwodii
Weigela florida
Pampasgras
Prakam i po kargo


oglas

075556652
Virak caj lek za zenski bolesti
Virak-biserok alchemilla vulgaris lekovit caj za mnogu zenski bolesti i problemi.
Pomaga pri ne redoven mesecen ciklus, zapalenie na matkata, belo pranje, gabicni infekcii, cisti, neplodnost, sklonost kon pometnuvanje, menstrualni bolki, klimaks i menopauza, miomi na matka.
Tel.070 269 056


prodavac

071265828
BONSAI BLACK TREE
BONSAI TREE
PREMIUM QUALITY
JAPONSKI BONSAI
ORGANSKI SEMINJA
ORIGINAL BONSAI
PROVERENI I TESTIRANI
90-100% RTLIVOST
SPREMNI ZA SADENJE VO SEKOJ PERIOD OD GODINATA
PAKUVANJE 10 SEMKI
MADE IN EU
. . .
PROSECNATA CENA NA EDNO
JAPONSKO BONSAI DRVCE IZNESUVA 80-120 EVRA, SEGA MOZETE SAMI DA GI ZASADITE I IMATE VO VASIOT DOM


PREMIUM PRODUCT

078222333
БИЛНИ КАПКИ *ШАРСКА ГОРЧИЦА* 100% ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР
БИЛНИ КАПКИ *ШАРСКА ГОРЧИЦА*
100% ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР
ПРИРОДЕН ТОНИК,АНТИБИОТИК,БИОСТИМУЛАТОР и АНТИОКСИДАНТ
Стар традиционален апихербален лек од кобинација на прополис и преку 90 лековити билки.
Го јакне и нормализира имунолошкиот и ендокриниот систем на целиот организам.Го регулира метаболизмот и елиминира штетните материи/детоксикација/на организмот.Против заболувања на желудникот,слезинката,панкреасот, црниот дроб,жолчката,жолтица,гастритис,диспепсија,катар на желудникот и дванаесетпалачното црево,паразити,бактерии (E.Coli, H. Pylori,Proteus,Pseudomonas aeroginosa,staphylococcus aureus,Brucella,Streptococcus,Klebsiella,Pseudomonas) кандида/Candida ,инфекции на урогениталниот тракт,заболена простата,бубрези,водена болест,реома,гихт,цревни грчеви и колики, гасови,хемороиди, белодробни ,и срцеви заболувања,грозница,диабетес,нарушена циркулација,артериосклероза,заболувања на венскиот ,капиларниот ,лимфниот, крвен и одбрамбен систем,анемија,холестерол и триглицериди, крварења,главоболки,вртоглавици,зуење во ушите,херпеси,инфлуенца,тумори,полипи,цисти ,машка и женска неплодност, женски болести/регулирање на циклус ,менструални болки и грчеви,ПМС и сл.,болести на нервите,нервоза, хипохондрија ,меланхолија,премореност,стрес,несоница,кожни заболувања и др.
Начин на употреба:Шарската горчица може да се зема со храна и пијалоци.Се зема 2-3 пати на ден по 1 кафена лажичка (5 ml) нерастворена или растворена со малку мед ,чај или вода .
АПИХЕРБАЛ-ПЧЕЛАРСТВО ДАБЕСКИ ГОСТИВАР ,Ул.Трајко Јованоски бр.11 -1230 Гостивар
E-mail:apisdabeski@hotmail.com Mob.070-561-835
АЈДУЧКА ТРЕВА(БЕЛА РАДА) (Achillea millefolium ) ,БОЗЕЛ (Sambikus nigra ),
ГЛОГ ( Crataegus ohyscantha),КАНТАРИОН (Hypericum perforatum ),МАЈЧИНА ДУШИЦА ( Thymus serpyllum ),КОПРИВА ( Urtica dioica L. ),Мацина трева – очајница (lat. Marubii herba),Вркута – бисерок, моминска наметка (lat. Alchemillae herba),Инула – корен од бел оман (Inulae radix).Витекс (lat. Vitex agnus – cactus),Жалфија – лист (lat. Salviae folium),Црн ким (lat. Nigella sativa),Овчарска торбичка (lat.Bursae pastoris herba),Нане (Mentha piperita) ,Невен (Calendula officinalis),Брусница,Анасон,валеријана (Valeriana officinalis),Цикорија,Бреза (Betula alba),жалфија (Salvia officinalis).Босилек или босилок (лат. Ocimum basilicum),Рузмарин,Ѓумбир,Лаванда (Lavandulae),Гинко билоба,Алое вера,ЦРН СЛЕЗ - Malva silvestris,тегавец-Plantago,Echinacea angustifolia - Ехинацеа,Темјанушка - Viola odorata,Стежа - Potentilla erecta,Срце трева - Leonurus
МЕЧКИН ЛУК / СРЕМУШ /ТИНКТУРА
Мечкин/див/ лук или сремуш-lat. Allium ursinum е производ за регулирање на крвниот притисок, намалување на шеќерот во крвта, триглицеридите и ЛДЛ холестеролот.ДИВИОТ ЛУК има широк спектар на лековити ефекти врз човечкото тело. Против кожни заболувања лишај, мозолчиња ,ревматски заболувања,стомачни и цревни заболувања, Мечкиниот лук е совршен прочистувач на крвта, жолчката и црниот дроб од токсините, поради што се нарекува„ убиец на отровите. “Мечкиниот лук има природно антивирусно, антифунгално и антипаразититно дејство.›Го се намали нивото на холестерол во крвта и триглицеридите,›Го намалува крвниот притисок ›Ја подобрува циркулацијата,›Го зајакнува срцевиот мускул,›Против артериосклероза на крвните садови,›Помага при спречување на срцев удар,›Антимикробно дејство ,›Антиоксидантно дејство (врзување и екскреција на слободно радикали),›Го чисти телото на штетни материи (алкохол, тутун, итн.) Го подобрува апетитот и дигестивните нарушувања,›Има длабок ефект врз цревните паразити,›Елиминира надуеност и гасови,›Овозможува подобра екскреција на жолчката,›Го смирува воспалението на мочниот меур,›Има лековити ефекти врз матката,›Помага при излачување на слуз од белите дробови и го олеснува кашлањето,›Ја спречува остеопорозата,›Против тешки и гнојни рани,›Лекување на егзема дерматитис и лишаи.1 / 1oooo грам на ДИВ,Мечкин лук е еднаква на 25mg. пеницилин.Тинктурата од Мечкин лук , Апихербал Дабески Гостивар е природен органски производ. Мечкиниот лук е 20 пати посилен од култивираниот лук.Дозирање на тинктурата:Се зема 20 до 30 капки три пати на ден, измешано со млака вода (40-45 степени) вода, супа, чај или млеко.
Тинктура од 100 мл.300 денари.500 мл.1200 ден./1 литар 2200 ден.
---------------------------------------------------------
,МЕЧКИН ЛУК,ДИВ ЛУК,СРЕМУШ,srijemuš, divlji luk, šumski luk,wild garlic, ramsons, buckrams, broad-leaved garlic, wood garlic, bear leek or bear's garlic,дабески,Lerthi (Hudhra e egër, lat. Allium ursinum),Der Bärlauch (Allium ursinum),Knoblauchspinat, wilder Knoblauch, Waldknoblauch, Rinsenknoblauch, Hundsknoblauch, Hexenzwiebel, Zigeunerlauch,
Апихербал Пчеларство Дабески Гостивар
market