Rural Market Market
PROPOLIZAT MAST
Se prodava propolizat mast od 50 grami kutivce racno izrabotena od prirodni pcelini proizvodi za lekuvanje na rani, cirevi, opekotini, egzema, psorijaza, neurodermatitis, akni, seboreja, alergii na kozata, mikoticni zaboluvanja na kozata i dr.

Stanko

071214510
CRVENA MAST ZA IZGORENICI
Se prodava crvena rastitelna mast za izgorenici so dodatok i na pcelini proizvodi, efikasna za izgorenici od sonce, žeska voda, ogan, hemikalii lekuva bez da ostanat luzni, lekuva i rani, cirevi, hemoroidi, modrinki po teloto i dr.

Stanko

071214510
(ГАВЕЗ)-Symphytum officinale
ГЕЛ,Крема и Капки од (ГАВЕЗ)-Symphytum officinale.

Против рани, посекотини, гребаници, гнојни воспаленија, модринки, отоци, оштетени лигаменти, зглобови, коски, тетиви, гихт, реума,Čukljevi - Hallux valgus, и сл.
Активните супстанции длабоко продираат во ткивото и делуваат со забрзување на зацелувањето на оштетената кожа.

GAVEZ - Symphytum officinale
ГАВЕЗ ГЕЛ - за кожа, отоци, рани и пострауматски состојби

Постои народна поговорка, нема нешто што ГАВЕЗ-от не лечи. За да се уверите ви го преставуваме нашиот најприроден, најпрактичен и најуспешен "ГАВЕЗ ГЕЛ"

Гел од екстракт од корен од Гавез (Symphytum) кој содржи слуз, танини, алантоин, ја подобрува епитализацијата на кожата и помага во обнова на ткивата. Богат со неопходни витамини, минерали, амино и есенцијални етерни масла кои помагаат во секој проблем со кожата, мускулите и ткивата. Производ кој веќе 80 години се продава на пазарите на Поранешна Југославија и цела Југо-Источна Европа.

ГАВЕЗ ГЕЛ едно од најдобрите препарати на пазарот од посебна корист при:

- сите типови кожни тегоби
- модринки
- отоци
- рани
- скршеници
- опекотини и изгореници
- лузни
- спортски повреди
- пост-трауматски услови
- гихт
Масло од кантарион
Цена: 150 МКД

Масло од кантарион, производство 2020 година. се користи за ублажување и лечење на изгореници и други проблеми на кожата. Истовремено ја ублажува болката.

Цена:
25 гр. мало паковање = 150 денари
130 гр. големо пакување = 350 денари

Snezana

078416754
MELEM ZA KOZA
Цена: 200 МКД

MELEM ZA KOZA OD PROPOLIS VOSOK SO ALOEE VERA I NEVEN

PETRE

070561040
Vlozuvaj vo svoeto zdravje
Цена: По Договор

Odlucete se da go promenite sami svojot zivot,ne cekajte nekoj da go napravi toa namesto vas.
Ne-utre,ne -zadutre,toa e idnina koja nie ja trasirame denes.
Vnesete promena sega i tuka.Vlozuvajte vo svoeto zdravje,eden den toa ke vi se oddolzi.Zapocnete go denot so energija,koncentracija,trpelivost i posvetete vnimanie na svoeto i na zdravjeto na dragite luge okolu vas.
HERBALIFE-Vas zivoten sopatnik.
Se tece se se menuva ,samo ne i Herbalife i zelbata za zdrav zivot.
Kontakt tel.075 257 730

Suzana Anastasovska

075257730
market