Rural Market Маркет
Vlozuvaj vo svoeto zdravje
Цена: По Договор

Odlucete se da go promenite sami svojot zivot,ne cekajte nekoj da go napravi toa namesto vas.
Ne-utre,ne -zadutre,toa e idnina koja nie ja trasirame denes.
Vnesete promena sega i tuka.Vlozuvajte vo svoeto zdravje,eden den toa ke vi se oddolzi.Zapocnete go denot so energija,koncentracija,trpelivost i posvetete vnimanie na svoeto i na zdravjeto na dragite luge okolu vas.
HERBALIFE-Vas zivoten sopatnik.
Se tece se se menuva ,samo ne i Herbalife i zelbata za zdrav zivot.
Kontakt tel.075 257 730

Suzana Anastasovska

075257730
Sapun od ladno cedeno Maslinovo maslo 100% priroden !
Цена: 80 МКД
Цената е фиксна

Izrabotuvam i prodavam sapun od LADNO CEDENO MASLINOVO MASLO 100%. Receptot e Grcki i koristam isklucivo prirodni surovini ! NE e pomas,NE e salo,NE e palmino ...!!! Bez alkohol bez parfem i drugi dodatoci i tn... Pogoden za celo telo i ne ja sushi koжата ! Содржи антиоксиданси и природен глицерин ! Вашата кожа ќе ви биде благодарна !

Antonio

075858636
PROPOLIZAT MAST
Цена: 100 МКД
Цената е фиксна

Se prodava propolizat mast od 50 grami kutivce racno izrabotena od prirodni pcelini proizvodi za lekuvanje na rani, cirevi, opekotini, egzema, psorijaza, neurodermatitis, akni, seboreja, alergii na kozata, mikoticni zaboluvanja na kozata i dr.

Stanko

071214510
Prodavam nocna krema i melem od magaresko mleko
Цена: 300 МКД
Продавачот прифаќа предлози за цена

Se prodava melem od magaresko mleko, pomaga pri crvenila, akni, opekotini na kozata.
Hrvatski proizvod, od magaresko mleko,

50 ml -300 den.

Se prodava nocna krema od magaresko mleko, za nezna koza bez brcki.
50 ml-1200 den.

Tel. 070 206 147


HEMOROIDI PRIRODEN LEK !
Цена: 20 €

Имате ХЕМОРОИДИ ... не правете операција ! Природен лек со комбинација од растенија за отстранување на внатрешни и наворешни хемороиди во акутен или хроничен стадиум! Подобрувањето е забележливо уште во првите денови од користењето. Го запира крварењето, болката, цешањето и црвенилото. Пишете или јавете се на телефон 075-217464


Autoland caraudio,alarm i multimedia Specialists (претпријатие)

075217464
Тинктура од глуварче 250 ден/50 мл.
Цена: 250 МКД


ГЛУВАРЧЕТО – НАЈМОЌНИОТ УБИЕЦ НА РАКОТ, НО И МНОГУ ПОВЕЌЕ
Тинктурата од глуварче е изработена од листот, коренот, стеблото и цветот. Глуварче кое е берено во исклучително чиста и планинска средина еколошки чиста и без можност на загадување од страна на возилата и луѓето.Истата може да се додава во вода, чај, сок.-Цена 250 ден./50 мл.тинктура.Достава до вашиот дом.
Глуварчето го јакне организмот и му помага на телото да се ослободи од отровите. Глуварчето е природен лек и за многу заболувања.Глуварчето се користи и при проблеми со бубрезите, црниот дроб, жолчката, дигестивниот систем, ефикасен е за прочистување на организмот и за подобрување на метаболизмот.

Коренот на глуварчето е поефикасен од хемотерапијата – таа ги уништува сите клетки, додека глуварчето ги убива само канцерогените. По серија на истражувања на канадски научници покажа дека коренот од глуварче ги уништува клетките на ракот, без да нанесува никакви штети на здравите.
Уште древните народи знаеле дека глуварчето има лековити својства, а дека сокот исцеден од младото глуварче го подобрува нарушеното здравје.
Глуварчето е познато по својата лековитост. Но, тоа е и многу хранлива билка богата со витамини А, Б, Ц, со минерали (посебно со калиум, натриум и магнезиум) и со органски киселини. Пролетната салата од глуварче се прави од сосема млади листови, кои се берат пред цветањето на билката и надвор од населените места.
Во народната медицина, глуварчето се применува за јакнење на организмот и за пролетно чистење на крвта. Од него може да се прави чај, сируп или вино.
Коренот од глуварчето има сложен хемиски состав. Млечниот сок од глуварчето содржи: хетерозиди, јагленохидрати, минерали, и други корисни состојки, па често се користи за лекување на камен во жолчната кеса, камен во бубрегот, за атеросклероза и многу други заболувања.
Повеќе информации и нарачки во порака или на 076345350
www.tiensmakedonija.com
#antikancer #imunitet #detox
market