Rural Market Маркет
HERBA - lekoviti bilki i kremi
Цена: 220 МКД
Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина
Вид на оглас: Се продава
Традиционални хербални креми од мистичната Кина, базирани на состојки од природно потекло, со атест за квалитет од кинеското здравство.
*************************************
Крема која ја подобрува здравствената состојба кај кожни заболувања, а докажано помага кај ПСОРИЈАЗА, ЕГЗЕМА, ДЕРМАТИТИС и СЕБОРЕА. Одлични резултати дава и при третман на АКНИ кај млади.
Првите резултати од користењето на кремата се видливи по само 4-5 дена мачкање.
Ги отстранува симптомите на болеста, го намалува црвенилото и чешањето, делува противвоспалително. Користејќи го кинескиот хербален крем, ги избегнувате крајно штетните КОРТИКОСТЕРОИДИ, кои се составен дел од кремите како бетаметазон, бетасалик, белосалик и други кои се препишуваат од лекарите - дерматолози.
ХЕРБАЛНАТА КРЕМА од Кина ги содржи следните природни состојки од билки: Pseudolarix, Radix Sophorae Flavescentis, Fructus Cnidii, Fructus Kochiae, Cortex Dictamni, Phellodendron, Stemona, Tuckahoe, white vaseline, menthol, chlorhexidine acetate.
Цена - крема 220 ден. + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин
**********************************
Со кремата за псоријаза дополнително можете да порачате кинеска салицилна и бензоична маст со камфор, доколку имате
проблем со сува лушпеста кожа или првут на главата. Одличен лек за уште посилен ефект на претходната крема за кожни болести. САЛИЦИЛНАТА маст чини 100 денари.
********************************
Кинеска маст за АТЛЕТСКО СТАПАЛО. Крем кој се бори против габичните инфекции на прстите од нозете, испуканата и задебелена кожа на стапалата.
ЦЕНА: 220 денари + 80 денари достава до Вашиот град.
***************************
Ефикасна маст за ХЕМОРОИДИ од богатата ризница на древната кинеска алтернативна медицина. Без никакви хемикалии, само кинески билки со докажано дејство.
Цена: 220 денари + 80 денари достава по Карго експрес
************************************
Ефикасна кинеска маст за болки предизвикани од РЕУМА и РЕВМАТСКИ АРТРИТИС. За кусо време ги отстранува силните болки во колената, лактите, рамењата, грбот, рбетот, вратот. Докажан квалитет на природна основа, без штетни хемикалии.
Цена: 220 денари + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин
******************************
Кинеска крема за ВАРИКОЗНИ ВЕНИ, дејствува против воспаленија на крвните садови и проширени вени.
Цена: 220 денари + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин

majster

075648310
HERBA - lekoviti bilki i kremi
Цена: 220 МКД
Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина
Вид на оглас: Се продава
Традиционални хербални креми од мистичната Кина, базирани на состојки од природно потекло, со атест за квалитет од кинеското здравство.
*************************************
Крема која ја подобрува здравствената состојба кај кожни заболувања, а докажано помага кај ПСОРИЈАЗА, ЕГЗЕМА, ДЕРМАТИТИС и СЕБОРЕА. Одлични резултати дава и при третман на АКНИ кај млади.
Првите резултати од користењето на кремата се видливи по само 4-5 дена мачкање.
Ги отстранува симптомите на болеста, го намалува црвенилото и чешањето, делува противвоспалително. Користејќи го кинескиот хербален крем, ги избегнувате крајно штетните КОРТИКОСТЕРОИДИ, кои се составен дел од кремите како бетаметазон, бетасалик, белосалик и други кои се препишуваат од лекарите - дерматолози.
ХЕРБАЛНАТА КРЕМА од Кина ги содржи следните природни состојки од билки: Pseudolarix, Radix Sophorae Flavescentis, Fructus Cnidii, Fructus Kochiae, Cortex Dictamni, Phellodendron, Stemona, Tuckahoe, white vaseline, menthol, chlorhexidine acetate.
Цена - крема 220 ден. + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин
**********************************
Со кремата за псоријаза дополнително можете да порачате кинеска салицилна и бензоична маст со камфор, доколку имате
проблем со сува лушпеста кожа или првут на главата. Одличен лек за уште посилен ефект на претходната крема за кожни болести. САЛИЦИЛНАТА маст чини 100 денари.
********************************
Кинеска маст за АТЛЕТСКО СТАПАЛО. Крем кој се бори против габичните инфекции на прстите од нозете, испуканата и задебелена кожа на стапалата.
ЦЕНА: 220 денари + 80 денари достава до Вашиот град.
***************************
Ефикасна маст за ХЕМОРОИДИ од богатата ризница на древната кинеска алтернативна медицина. Без никакви хемикалии, само кинески билки со докажано дејство.
Цена: 220 денари + 80 денари достава по Карго експрес
************************************
Ефикасна кинеска маст за болки предизвикани од РЕУМА и РЕВМАТСКИ АРТРИТИС. За кусо време ги отстранува силните болки во колената, лактите, рамењата, грбот, рбетот, вратот. Докажан квалитет на природна основа, без штетни хемикалии.
Цена: 220 денари + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин
******************************
Кинеска крема за ВАРИКОЗНИ ВЕНИ, дејствува против воспаленија на крвните садови и проширени вени.
Цена: 220 денари + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин

majster

075648310
Прополис маст и капки
Домашно изработени:
*Прополис маст за решавање на проблемите со опекотини на кожата, осипи, црвенила, херпеси, рани, испикана кожа,габични инфекции. Ги одстранува проблемите на кожата буквално од глава до пети
Пакување 50гр - 300 ден

*Прополис капки (алкохолен раствор) за појачување на имунитет, помагаат против настинка и грип, авти, херпеси, брадавици...
Пакување: (10мл - 100 ден.) (20мл - 150 ден.) (30мл - 200 ден)

Можна е достава по карго или курир
ZA KOLENA NA PRIRODNA BAZA
Цена: 1.300 МКД

Bilni preparati perna sirup zglobomedik krema
Biosfitomedik

079299960
100% lek za masnotii na crniot dziger i povisen holesterol
Цена: По Договор

efikasen lek za zamasten crn dziger i namaluvanje na holesterol ............vrtete na 076263644


blagoja

076263644
Кокосов активен јаглен за бели заби
Цена: 400 МКД
Цената е фиксна

Активниот јаглен е 100 % природен производ и помага при чистењето на остатоците на забите и ги избелува и при тоа помага при одржување на pH балансот во устата, спречува лош здив и заболувања на непцата.
Едно пакување од 30г е доволно за 60 дена употреба.
Се нанесува на влажна четка и се тријат забите како и обично.
Праќаме по карго
076 771 445
Filip

076771445
market