Rural Market Маркет
СЛАДОК ПЕЛИН -Artemisia annua-SLADOK PELIN
Цена: 700 МКД

Слаткиот пелин е добро познат хербален лек кој се користи од пред неколку векови во кинеската медицина по своите исклучително лековити својства. Се користи како анти-вирусен, анти-бактериски, анти-канцероген, анти-паразитски, анти-габичен, анти-воспалителен и анти-маларичен агент.
Анти-канцер својства
Екстрактот од слаткиот пелин го инхибира растот и делбата на клетките на ракот и превентивно спречува метастази.
Слаткиот пелин има способност во превенција и лекување на многу видови на рак, вклучувајќи меланом, леукемија, рак на дојка, рак на дебелото црево, рак на јајниците, канцер на бубрезите, тумори на ЦНС и други видови на рак. Исто така е познато дека сладкиот пелин ја зголемува ефикасноста на лекови кои се користат за време на хемотерапијата.
Слаткиот пелин има антивирусни својства против многу вирусни инфекции вклучувајќи инфлуенца А, херпес симплекс вирус тип 1 (HSV-1), Epstein-Barr вирус (ЕБВ), човечки цитомегаловирус (CMV), хепатитис Б вирусот (ХБВ), хепатит Ц (HCB ), варичела зостер вирус (VSV) и дијареа . Слаткиот пелин помага кај вирусни инфекции, како што се хепатитис, инфективна мононуклеоза, енцефалитис .
Слаткиот пелин најчесто се користи како антимикробен. Тоа е изразено во неговата способност ги уништи повеќе типови на анаеробни бактерии, E. coli, Pseudomone и ентерококи.Помага против H.pilori против стомачни инфекции и други бактериски инфекции како дизентерија и туберкулоза . Исто така се користи за да се намали растот на бактериите во устата, како расипување на забите и е исто така ефикасно во случај на инфекција на устата.
Екстрактот од слаткиот пелин има анти-габични ефекти против габични патогени бактерии.Aspergillus flavus, Aspergillus fumigatus, Alternaria solani, Candida albicans, Criptoccocus neoformans, Fusarium okisporum.
Слаткиот пелин помага против воспалителни состојби, како што се на воспалителни заболувања на цревата, артритис, гингивитис.
Слаткиот пелин има исклучително анти-паразитски својства ,има широк спектар на делување против различни видови на паразити.

Други својства

Против реома и диспепсија.

-СЛАТКИОТ ПЕЛИН го подобрува имунолошкиот систем во улога на како анти-бактериски, анти-вирусен и анти-габичен агент. Ги регулира функциите на различните механизми кои влијаат на имунолошкиот систем.
Исто помага како средство против различни инфекции на кожата и за ублажување на симптомите на треска.

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

070561835
Псоријаза и егземи
Цена: 3.150 МКД
Цената е фиксна

Намалете ги псоријазата и егземите, намалете го чешањето и ширењето. Производите се на природна база, руски и многу ефикасни.
Комплетот се состои од три лековити масти, шампон, чај и спреј, тоа е терапија која ќе ја користите 4 од 6 месеци.

Тина

072236361
Тинктури "Китка дарови" - чувари на вашето здравје
Цена: 350 МКД
Цената е фиксна

"Китка дарови"
Домашно изработени тинктури за подобрување на вашето здравје. Изработени од природни состојки (Глуварче, Коприва, Маточина...), по рецепти од нашите баби и дедовци, се сметаат за суплементи (додатоци на исхраната) и во голема мера можат да помогнат на здравјето, како што е опишано на секоја од тинктурите.

Описот на секоја тинктура ке го прочитате во делот фотографии од истиов оглас, а исто така и на самото пакување.

Тинктурите можат да се користат и како чај. Во зовриена вода капнете неколку капки и ќе добиете прекрасен чај.

Придобивките ќе ги осетите веднаш по првите 7 дена.

Тинктурите се дозирани во шишенца од 50мл.

За нарачка побарајте не на 078 399 549
(од 09 до 19 часот)
Виктор


Viktor Popovski

078 399 549
loj od mecka
Цена: 300 МКД

hemoroidi reuma isiac bolki vo zglobovi rbet i dr pakovano 50 grama 300 den

Mecho

076691128
Лек за хемороиди / Lek za hemoroidi
Цена: 500 МКД
Цената е фиксна

Изработен на 100% приридна база, се конзумира орално, загарантиран успех! Ставете им крај на хемороидите. Успешно лекува хемороиди кои подолго време не се излекувани.

Izraboten na 100% prirodna baza, se konzumira oralno, zagarantiran uspeh! Stavete im kraj na hemoroidite. Uspesno lekuva hemoroidi koi podolgo vreme ne se izlekuvani.


Gligor

078920453
LEKOVITI BILKI I PREPARATI -APIHERBAL
Цена: 300 МКД

*АПИХЕРБАЛ* МЕДЕНА АПТЕКА* АПИПРЕПАРАТИ* -МАТИЧЕН МЛЕЧ,ПРОПОЛИС,ПЧЕЛИН МЕД,ПОЛЕН/ПЕРГА/ПЧЕЛИН ВОСОК,ПРОПОЛИС КАПКИ/СПРЕЈ. -ПРИРОДНА АПИБАЛЗАМ КОЗМЕТИКА БЕЗ СИНТЕТИЧКИ КОНЗЕРВАНСИ И АДИТИВИ/КРЕМИ ,МАСТИ И МЕЛЕМИ НА БАЗА ОД ПРОПОЛИС,МАТИЧЕН МЛЕЧ,ПЧЕЛИН ВОСОК И ЛЕКОВИТИ БИЛКИ НАМЕНЕТИ ЗА НЕГА И ЗАШТИТА НА КОЖАТА И ТЕЛОТО СО ТЕРАПЕВТСКО ДЕЛУВАЊЕ. -ЛЕКОВИТИ БИЛНИ КАПКИ *Капки од ехинацеа *Капки од глог. *Капки од артичока. *Капки од коприва. *Капки од валеријана. *Капки од брусница. *Капки за апетит. *Капки за јакнење на имунитетот-и одбранбениот механизам. *Капки за срце. *Капки за циркулација. *Капки за намалување на шеќерот во крвта. *Капки за ревитализација на црниот дроб. *Капки против несоница. *Капки за смирување. *Капки за желудник *Капки за јакнење на организмот. *Капки за елиминација на токисини. *Капки против гасови и надуеност во стомакот. *Капки за регулација на метаболизмот. *Капки за инхалација. *Капки за нос и синуси. *Капки за дишитне органи. *Капки за подобра работа на бубрезите. *Капки против импотенција *Капки против висок шеќер во крвта. *Капки против непријатен здив од устата. *Капки против крварење. *Капки против анемија /слабокрвност/ *Капки за регулирање на работата на штитната жлезда. *Капки против потење*Капки за слабеење ХЕРБА -МЕД МЕДОВИНА ЕЛИКСИР со преку 90 Лековити билки....


APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

070561835
market