Rural Market Маркет
Porcelanski set za kafei caj so pozlata
Se prodava porcelanski set za kafe/caj so pozlata
Setot sodrzi
6 golemi shojli so tacni
1 golem cajnik
1 dozer za mleko
1 dozer za sheker
Cenata e 1900

076330214
BUKA I DAB(hrast) GRAGjA ZA STOLARIJA TALPI I DASKI
Se prodava bukova i dabova gragja talpa 5 cm i daska 3cm za izrabotka na mebel kako i gotovi nalepeni ploci za masi od orev, dab, buka, kosten okrajceni i neokrajceni slajfuvani vo razlicni dimenzii so debelina 4 do 5 cm isto taka izrabotuvame i gazista za skali lulaski garnituri za vo dvor i sekakov vid na mebel od drvo, iverka i medijapan

Zoran

075609607
100% PRIRODNO MASLO
NUDIME MASLO OD NAD 100 VIDOVI:
-maslo od crno seme
-maslo od aloe vera
-maslo od argan
-maslo od lemon
-maslo od orevi
-maslo od ricinus
-maslo od ruzmarin
-maslo od morkov
-maslo od propolis
-maslo od ginger
-maslo od kalinka.. i nad 100 drugi vidovi na prirodno maslo

Prirodni AS Lekovi
070789356
Тинктура од глуварче 250 ден/50 мл.
250 МКД


ГЛУВАРЧЕТО – НАЈМОЌНИОТ УБИЕЦ НА РАКОТ, НО И МНОГУ ПОВЕЌЕ
Тинктурата од глуварче е изработена од листот, коренот, стеблото и цветот. Глуварче кое е берено во исклучително чиста и планинска средина еколошки чиста и без можност на загадување од страна на возилата и луѓето.Истата може да се додава во вода, чај, сок.-Цена 250 ден./50 мл.тинктура.Достава до вашиот дом.
Глуварчето го јакне организмот и му помага на телото да се ослободи од отровите. Глуварчето е природен лек и за многу заболувања.Глуварчето се користи и при проблеми со бубрезите, црниот дроб, жолчката, дигестивниот систем, ефикасен е за прочистување на организмот и за подобрување на метаболизмот.

Коренот на глуварчето е поефикасен од хемотерапијата – таа ги уништува сите клетки, додека глуварчето ги убива само канцерогените. По серија на истражувања на канадски научници покажа дека коренот од глуварче ги уништува клетките на ракот, без да нанесува никакви штети на здравите.
Уште древните народи знаеле дека глуварчето има лековити својства, а дека сокот исцеден од младото глуварче го подобрува нарушеното здравје.
Глуварчето е познато по својата лековитост. Но, тоа е и многу хранлива билка богата со витамини А, Б, Ц, со минерали (посебно со калиум, натриум и магнезиум) и со органски киселини. Пролетната салата од глуварче се прави од сосема млади листови, кои се берат пред цветањето на билката и надвор од населените места.
Во народната медицина, глуварчето се применува за јакнење на организмот и за пролетно чистење на крвта. Од него може да се прави чај, сируп или вино.
Коренот од глуварчето има сложен хемиски состав. Млечниот сок од глуварчето содржи: хетерозиди, јагленохидрати, минерали, и други корисни состојки, па често се користи за лекување на камен во жолчната кеса, камен во бубрегот, за атеросклероза и многу други заболувања.

Повеќе информации и нарачки во порака или на 076345350
www.tiensmakedonija.com

#antikancer #imunitet #detox
Ogrevno drvo Dab i Buka seceno,cepeno refus! 070/488-968
Prodavam ogrevno drvo Dab i Buka seceni i cepeni refus kako na fotografiite cenata e so vklucen prevoz do vashiot dom!

Drvata se suvi i se prva klasa!

Oglasot vashi za Prilep i Bitola so okolinata!!!

070 208 567
Rabotnicki pantoloni
5 para novi rabotnicki pantoloni br.46 site 1500 den.

Се продава од:

darko

070751268
market