Rural Market Маркет
Се продава мармалад од шипки
Продавам мармалад од шипки правен како за своја душа. Шипките се збирани од најчистите крушевски планински предели. Кој пробал знае за вкусот. Преубаво слатко задоволство.

Порачки на 071 278 811 Марија
Jufki Tradicionalni Integralni Posni Cokoladni
Kvalitetni jufki prigotveni po stara domasna receptura i vnimatelno kontrolirano susheni pakuvani vo kesi od 400g.

TRADICIONALNI (brasno TIP 400 jajca mleko sol) 80den.

INTEGRALNI (integralno italjansko brasno voda) 80den

POSNI (brasno TIP 400 voda) 60den

COKOLADNI (brasno TIP 400 jajca mleko cokolado) 100den


Dimitar
d_kratovaliev@yahoo.com

070/870-097
МАЏУН по домашен традиционален рецепт
Подгответе се за претстојниот период на настинки и грипови со зајакнат имунитет, брзо и лесно, само со конзумирање на една лажичка наутро и навечер од нашиот маџун. Нашиот МАЏУН/дар од природата е приготвен по традиционален рецепн пренесуван од генерација на генерација со долгогодишно искуство без додадени бои, шеќери и конзерванси.

Достапно е во тегли од 380 ml и 330 ml.

Слатко и здраво задоволство за цело семејство.
Нудиме консултации за конзумирање и совети за пиготвување на рецепти.


Radmila

075325564
Сируп од Борови Шишарки против кашлица
Цена: 500 МКД
Цената е фиксна

- Продавам сируп/лек од борови шишарки кој помага во лекување на болести како што се грип, настинки, недостаток на витамини, болести на непцата, грлото, бронхијална астма, пневмонија, секаков вид на кашлица, бронхитис. Особено е препорачан за пушачите.

- Цена од тегла 1кг е 500ден.
- Може достава по карго.
- Контакт тел: 076-485-736 Мартин
075-271-457 Филип
Може контакт и на Viber.

Филип

075271457
Маџун/madjun/magun 100%priroden
Цена: 400 МКД

Маџунот е 100% природен
Се препорачува за зајакнување на имунилошкиот систем кај децата, рековалесценти, возрасни, спортисти како и кај лица со зголемен психофизички напор, како и кај оние со зголемено ниво на триглицериди. Маџунот е ефикасно природно средство кое помага при инфекции на дишните органи, при нарушена функција на хепар (жолтица, алкохолизам), при психолошки нарушување и прекумерна тежина. Најдобро е да се употребува превентивно, со цел да се избегнат непријатните настинки.
Секојдневната конзумација на маџунот ќе придонесе за подобрување на целокупно здравје. Се препорачува да се внесува по 1-2 супени лажици дневно растворен во вода, чај, млеко или со директна конзумација.

Filip

075620491
Se prodava kompot od Aronija
Цена: 200 МКД

Se prodava kompot od Aronija
Berba 2020 god

dejan

070/750-720
market