Rural Market Маркет
МАЛЕШЕВСКО КОЗЈО СИРЕЊЕ
Цена: 300 МКД
Цената не е фиксна
Продавачот прифаќа предлози за цена

Домашно направено сирење од млеко од кози кои пасат растителни билки на Малешевските пл.
Сирење со најмалце масти, сирење кое е хигиенски правено и одржувано. Пакувано е во амбалажа од околу 8кг. цената зависи од количината. По договор можна е и испорака.

Zorka

071772663
Лековити јајца од јапонска препелица
Цена: 10 МКД
Цената е фиксна

Продавам јајца од јапонска препелица како лек и храна. Погодни за следните здравствени нарушувања:
Бронхијална астма, висок крвен притисок, шеќерна болест, чир во стомакот, слабокрвност, мигрена, инфарктна состојба, холестерол во крвта, нервни нарушувања, артериосклероза. Сосем погодни и за редовна исхрана. Можат да се пијат, да се варат или да се пржат. Одгледувани во село Жван. Цена 10 денари по јајце. Контакт: 075 477 749 (Љупчо)

В.С.

075305240
ukrasni zajacinja lavja glava
Цена: 500 МКД
Цената не е фиксна

se prodavaat ukrasni zajacinja lavja glava
prekrasni primeroci na svojata rasa od odlicni roditeli..pogodni za cuvanje vo domasni uslovi... cena 500 denari
070 255 265
Holandski kokoski
Цена: 25 €
Цената е фиксна

Se prodavaat par holandski belocubasti beli.Vozrasen par i mlad par

Goce

071200358
Se Prodavaat Ovci i Kozi
Цена: 1 €

70 Mladi Ovci
30 Mladi Kozi

Cena po dogovor.

Tel. 071 456 146
Ercan
SABO BELI I CRVENI
Цена: 1 €

Prodavam ekstra sabo beli 3+1 vozrasni i mladi 2+1.Crveni vozrasni 3+1 top.Za poveke info na tel...

stefan

077675400
market