Rural Market Маркет
Api DIJABET БИЛНИ КАПКИ ЗА ДИЈАБЕТЕС и РЕГУЛИРАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА
НАЈЕФИКАСНИ БИЛНИ КАПКИ ПРОТИВ ВИСОК ШЕЌЕР ВО КРВТА.
ПРИРОДНИ
Api DIJABET БИЛНИ КАПКИ ЗА ДИЈАБЕТЕС и РЕГУЛИРАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА.
ПРИРОДЕН АНТИХИПЕРГЛИКЕМИК ТОНИК АНТИДИЈАБЕТИК АНТИПИРЕТИК ДИУРЕТИК АНТИХИПЕРТЕНЗИВ АНАЛГЕТИК И АНТИДИJАРЕИК.
500 мл.1200 ден.1 литар 2200 ден.

Api DIJABET NATURAL HERBAL DROBS FOR DIABETES AND REGULATION OF SUGAR IN THE BLOOD.
Api DIJABET Kräuter tropfen für Diabetes und Verordnung von Zucker im Blut.
NATÜRLICHE ANTICHIPERGLIKEMIIC, TONIC ANTIDYDIABETISCHE ANTIPIRETISCHE DYURETISCHE ANTIHYPERTENS UND ANTIDYARETISCHE.
Api DIJABET NATURAL ANTIHIPERGICEMIC, TONIC ANTIDIABETIC, ANTIPIRETIC, DYURETIC ANTIHYPERTENSES AND ANTIDYARETIC.
Api DIJABET NATUREL POUR LE DIABÈTE ET LA RÉGULATION DU GLUCOSE DANS LE SANG
BABIN ZAB / Tribulus Terrestris
HERBA od BABIN ZAB Tribulus Terrestris.PRIRODEN BIOSTIMULATOR.
Go zgolemuva nivoto na hormonite :testosteron,LH,DHEAi estrogenot.Ja zgolemuva snagata i intenzivnata izgradba na muskulnoto tkivo.Protiv slabost na muskulite i tetivite,erektilna disfunkcija,impotencija,slaba sperma,mal broj na podvizni spermatozoidi,neplodnost,namaleno libido,menstrualni bolki,frigidnost,ja regulira ovulacijata,klimatericni tegobi,.Go namaluva holesterolot,i ja regulira rabotata na crniot drob,bubrezite i kardiovasskularniot sistem .Kaj sportistite ja zgolemuva silata i izdrzlivosta .
Цена 300 мл.700 денари 500 мл.1200 /1 литар 2200 ден
--------------------------------------------------------
Koren od meckina sepa- FOR MAN Heracleum sphondylium L.
Protiv imotencija,maski sterilitet,slaba sperma,mal broj na podvizni spermatozoidi,infekcija na polovite organi,narusena erektilna funkcija,za jaknenje na muskulite,iznemostenost,gastritis,dijarea,grcevi,nervoza,skleroza,seborea.
---------------------------------------------------------
Grcko seme ,piscavica -Trigonella foenum -graceum.PRIRODEN TONIK ,DIGESTIVEN STIMULANS i AFRODIZIJAK.
Protiv neplodnost ,maski i zenski sterilitet,slaba sperma,impotencija/anemija/slabokrvnost,menstrualni problemi /bolna i neuredna menstruacija,hormonalni problemi,grcevi,post simptomi na menopauza/,groznica,.Za jaknenje na oslaben i iscrpen organizam.Go regulira secerot vo krvta ,pomaga vo gubenje na tezinata i detoksikacija na organizmot.Protiv belodrobni zaboluvanja ,sinusitis ,astma,grip,nastinka,kaslica,slab apetit,anoreksija,bolki vo stomakot,;ir na zeludnikot i dvanaesetpoalacnoto crevo,,naduenost i gasovi vo stomakot i crevata,holesterol,lipidi i trigliceridi,celulit,srcevi zaboluvanja,arterioskleroza,neurostenija,reomatski zaboluvanja,rahitis,isijas,spondiloza.
Н И К И В И Т А 100% ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР
Н И К И В И Т А 100%
ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР

Од пчелни производи перга ферментиран полен пчелин мед прополис и јаболкова киселина од диви јаболка Без вештачки додатоци ароми и бои

Н И К И В И Т А

ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК АНТИОКСИДАНТ и БИОСТИМУЛАТОР

Содржи голем број на витамини минерали ензими коензими јагленихидрати хормони протеини и аминокиселини Помага при зајакнување на имунолошкиот систем и регулирање на маснотиите во крвта и телесната тежина Чистење на телото од токсини слободните радикали и другите штетни материи Регулирање на крвниот притисок нарушувања на метаболизмот дебелина стрес артериосклероза нервни тегоби главоболка вртоглавица заболувања на грлото и дишните патишта предвремено стареење неплодност кожни заболувања реума гихт слабокрвност намален апетит заболена простата кај оштетувања на цревната флора колитис ентеритис проширени вени ЛДЛ холестерол триглицериди нарушена циркулација на крвта зуење во ушите заболувања на белите дробови бубрезите црниот дроб и кардио васкуларни заболувања хроничен замор истоштеност рековалестенција

Ја подобрува искористеноста на на калиумот во организмот ја зајакнува психофизичката состојба дава бодрост енергија и сила

Н И К И В И Т А содржи преку 200 лековити и биостимулативни состојки витамини минерали аминокиселини ензими коензими и многу други состојки кои се асимилираат лесно и помагаат да се воспостави биохемиска и минерална рамнотежа во организмот и да се забрза обновувањето и подмладувањето на клетките и ткивата Недостатокот на киселоста во ткивата е една од најсериозните причини за заболување Н И К И В И Т А ги надополнува тие недостатоци

Пчеларство Д А Б Е С К И

Ул Трајко Јованоски 11 1230 Гостивар

Тел 072644402 071797789 070561835.

Цена на НИКИВИТА 700 МЛ 600 денари 350 МЛ 300 денари
Начин на испорака Директна достава до Ваша адреса во сите градови по цена од 160 денари
Органски мед- БИО НУТРИ МЕД
Цена: 500 МКД

Семејна традиција,квалитет и препознатливост која трае повеќе од 50 години,го прават Био Нутри Мед препознатлив бренд на пазарот.На висина од 1100 метри на преубавите Осоговски планини,ви го претставуваме БИО НУТРИ МЕД.
За сите информации ве молиме исконтактирајте не во порака или на контакт телефон
Со почит,

Stefan Cvetanovski

078234811
Organski med
Цена: 500 МКД
Цената е фиксна

Medot e livadski-cveten, 100% priroden, so sertifikat za organsko proizvodstvo(ide vo prilog so sekoja kupena tegla) Cenata e 500 denari 1 kg

Слаѓан

071888855
Organska kapina berba 2020
Цена: 1 МКД
Продавачот прифаќа предлози за цена

Organska kapina .... rastena na 1350 m vo perfektno chista sredina .... dostapna za 10 tina dena .... Javete se za cena i uslovi ....

Vrbica Eko Farma

070660060
market