Rural Market Маркет
PRIRODEN LIVADSKO-PLANINSKI MED
Se prodava priroden livadsko-planinski med tegla od 1 kilogram se upotrebuva kako pomosno sredstvo pri lekuvanje na stomacni, bubrezni zaboluvanja,bolesti na organite za disenje, na srceto i krvnite sadovi, anemija, go zajaknuva imunitetot, , ja vraka energijata vo organizmot, go podobruva spienjeto

Stanko

071214510
Витамински Здрави Мешавини со медот од Пчеларник ДУКОВИ
накратко за секоја мешавина :

Нарачка на телефон 078300612

1.Матичен млеч со мед (2000 денари) - за јакнење на имунитет, превентива и лек за многу болести. регенерација на клетките, намалување на шеќер во крвта, го обновува панкреасот, помага при склероза и менопауза, лекување при проблеми со нервниот систем, подобрување на сонот, ја зголемува издржливоста кај спортистите, ги намалува триглецеридите и мастите, го регулира крвниот притисок, особено се препорачува кај учениците и студентите зазголемување на концентрацијата.. Многу помага при хемотерапија, лекување на тумори.. Дава виталност кај возрасните луге..... И многу други здрави придобивки...

2.Перга со мед (1000 денари) - одбрана од вируси, го подобрува расположението, го подобрува сонот, лек за простата и воспалени јајници, развој на мускулите, изградба на антитела....

3.Полен со мед (600 денари) - ја чисти крвта, го регенерира црниот дроб, лечи хипертензија и хепатитис, го намалува холестеролот во крвта, позитивно делува на нервниот систем

4. Семе од коприва со мед (600 денари) - лек против анемија, зголемување на железото во крвта, лек за уринарни инфекции, лек за настинки и алергии, штитна жлезда, чистење на црниот дроб, лекува ноќно мокрење кај деца, лекува ревма и артритис, жолтица, кашлица.. смирува астма, зајакнување на забите и коските....

5. Таан и мед (550 денари) - лек за: бронхит, кашлица, главоболка, болно грло, особено е добар за пушачите за чистење на бели дробови, јакнење на имунитет....

6. Витаминска и протеинска бомба - мед со јаткасти плодови и суво овошје, (500 денари) - за зголемување на имунитетот, за повеќе енергија, подобрување на крвната слика, зголемување на концентрацијата, го успорува процесот на стареење, го подобрува видот, нормализирање на хормоните, го подобрува варењето на храната и ја олеснува работата на цревата, брзо закрепнување после грип
7.Прополис капки 100 денари
30 % раствор на прополис
Матичен млеч,ПЕРГА,Прополис,мед,восок,лековити билки
100 % ПРИРОДНИ ПЧЕЛНИ И БИЛНИ ПРОИЗВОДИ : МАТИЧЕН МЛЕЧ,ФЕРМЕНТИРАН ПОЛЕН/ПЕРГА,ПРОПОЛИС ,ПЧЕЛИН МЕД ,ЛЕКОВИТИ БИЛКИ,ПРЕПАРАТИ,КРЕМИ,МАСТИ И МЕЛЕМИ.
НАЧИН НА ИСПОРАКА:СИТЕ ПРОИЗВОДИ КАКО И СВЕЖИОТ МАТИЧЕН МЛЕЧ ВО ЧИСТА ФОРМА СО ДИРЕКТНА ДОСТАВА ДО ВАША АДРЕСА ВО СИТЕ ГРАДОВИ НА МАКЕДОНИЈА.
http: 100%PRIRODNI SMESI NA PREPARATI OD PCELNI PROIZVODI I LEKOVITI BILKI. *BRONHIAPIPOLROYAL/Priroden preparat od propolis,maticen mlec,i fermentiran polen/perga/ vo med.
*BRONHOVITAL/Apiherbal-ZA DISNITE PATISTA-priroden preparat od pcelin med,propolis i lekoviti bilki.Deluva na revitalizacija na disnite patista kaj:vopalenie na grloto,asma,bronhitis.Zastituva od infekcii i alergii na polen,prasina,pusacka kaslica,zasipnatost.Go zajaknuva imunitetot.*EHINACEA PLUS/Apiherbal za imunitet.*APIPOL priroden preparat na baza od pcelin med i cveten prav,polen/perga/.*PROPOLIS-balsamKAPKI-PRIRODEN ANTIBIOTIK-*NIKIVITA/od pcelni proizvodi:perga,fermentiran polen,pcelin med,propolis i jabolkova kiselina od divi jabolka.PRIRODEN ANTIBIOTIK,ANTIOKSIDANT i BIOSTIMULATOR.
*BILNI KAPKI PROTIV VISOK SECER VO KRVTA
APITERAPIJA i FITOTERAPIJA APIHERBAL.
*BILNI KAPKI od:ehinacea(Echinaceae purpureae),crven glog(Crataegus monogyna),imela(viscum Album),articoka,(cynara scolymusa)ajducka treva(Achilea millefolium)iva trava(teucrium
montanum)kopriva,valerijana(valeriana officinalis)verbena(verbena officinalis),brusnica(Vaccinium vitis-idaea),piskavica/trigonella foenum graecum/biserok(Alchemilla vulgaris)
*BILNI KAPKI za:jaknenje na imunitetot i odbrambeniot mehanizam,za srce,za cirkulacija,za namaluvanje na secerot vo krvta,za revitalizacija na crniot drob,protiv nesonica,za smiruvanje,za zeludnik,za jaknenje na organizmot,za eliminacija na toksini,protiv gasovi i naduenost vo stomakot,za regulacija na metabolizmot,za inhalacija,za nos i sinusi,za disnite organi,za podobra rabota na bubrezite,protiv inpotencija,protiv visok secer vo krvta,protiv neprijaten zdiv od ustata,protiv vospalenie na usnata suplina,protiv krvarenje,protiv anemija/slabokrvnost,za reguliranje na rabotata na stitnata i dr. zlezda,
APIHERBAL TEL:070561835
Б Р О Н Х О В И Т А Л
Б Р О Н Х О В И Т А Л АПИХЕРБАЛ ЗА ДИШНИТЕ ПАТИШТА ПРИРОДЕН ПРЕПАРАТ ОД ПЧЕЛИН МЕД ПРОПОЛИС И ЛЕКОВИТИ БИЛКИ Делува на ревитализација на дишните патишта кај воспаление на грлото астма бронхитис Заштитува од инфекции и алергии на полен прашина пердуви пушачка кашлица засипнатост Го зајакнува имунитетот Начин на употреба Се зема 3 лажички дневно половина час пред јадење.
1 кг.800 ден./500 грама.400 ден.BRONHOVITAL DABESKI GOSTIVAR
Матичен млеч
МАТИЧЕН МЛЕЧ 10 грама 1500 денари.
ИСПОРАКА ВО СВЕЖА ФОРМА НИЗ СИТЕ ГРАДОВИ ВО МАКЕДОНИЈА
ЕЛИКСИР ЗА ПЛОДНОСТ 1 кг.2700 денари
БРОНХИАПИПОЛРОЈАЛ 1 кг.1200 денари
БРОНХОВИТАЛ 1 кг.800 денари.
АПИПОЛ 1 кг 600 денари
НИКИВИТА 700мл.600 денари.
Матичниот млеч (кралско желе )делува биостимулативно, го зајакнува имунитетот, поволно делува на бронхијалната астма, болести на џигерот, зараснување на фрактурите на коските и на кожните заболувања.
Матичниот млеч содржи витамини од Б група, посебно висока концентрација на витамини Б5 и Б6, витамини А, Ц, Д и Е, различни минерали, ензими, 18 видови на аминокиселини и многу корисни материи кои го спречуваат развојот и размножувањето на бактерии и вируси.

Матичниот млеч е извонредно хранлив, богат е со различни витамини, белковини и аминокиселини. Идеален е како додаток во исхраната. Матичниот млеч го произведуваат пчелите издвојувајќи ги вредните состојки од нивните жлезди кои се наменети за исхрана на матицата. Ова концентрирана хранлива материја му овозможува на матицата да живее подолго од 5 години, а животниот век на пчелите е само 2 до 4 месеци. Благодарение на ова концентрирана храна во време на положување на јајцата, матицата е во состојба да положи (и тоа само за 24 часа) помеѓу 2000 и 3000 јајца. При тоа треба да се истакне дека вкупната тежина на јајцата е еднаква на телесната тежина на матицата.
Матичниот млеч содржи витамини од Б групата, посебно висока концентрација на витаминот Б5 (пантотенска киселина) и витаминот Б6. Единствен е природен извор на ацетилколин во чист облик, состојка која е одговорна за пренесување на нервните пораки, развој на мозокот и помнењето. Во неа се наоѓаат различни минерали, витамини А, Ц, Д и Е, ензими, 18 видови на аминокиселини, како и други материи кои го спречуваат развојот и размножувањето на бактериите и вирусите. Најзначајна аминокиселина која се наоѓа во матичниот млеч е желатин која влегува во состав на колаген, материја која е сведок на стареењето на организмот. Сите состојки во млечот се наоѓаат во таква мерка и количество да сочинуваат драгоцен биостимулатор на организмот. Матичниот млеч изразено го зајакнуваат имунитетот, поволно делува на бронхијалната астма, заболувања на џигерот, зараснување на фрактурите на коските и кожните заболувања.
100% ПРИРОДЕН МЕД
Цена: 400 МКД
Цената е фиксна

Продавам природен, без никакви додатоци, ливадско-планонсли Мед.
Местоположбата на пчеларникот е во чиста, незагадена природна средина на околу 650 мнв над с. Барешани Битолско.

Risto

075309625
market